7529 odběrných míst
Doprava ČR od 78 Kč

Vrácení zboží zdarma
do 30 dní

Trička proti pocení s integrovanou membránou

Co jsou to trička proti pocení s integrovanou membránou?

Takzvaná potítková trička oceníte především v parných letních dnech. Avšak nejen v nich. Každý z nás se v každodenní situaci občas zpotí, ať už kvůli stresu, spěchu, či přetopené místnosti. To může být obzvlášť nepříjemné za chladného počasí, kdy člověk ocení nejenom rychlý odvod potu od těla, ale i příjemnou vrstvu navíc. A neocenitelným pomocníkem jsou pro ty, kteří trpí nadměrným pocením.

Tato trička vycházejí z našich triček MicroModal Classic a Deep, doplněna v oblasti podpaží o Sweat Protect Technology, jejíž hlavní součástí je nepropustná membrána, takže jsou antibakteriální. Membrána dovolí tělu dýchat, ale do košile pot nepustí.


Je lepší tričko bez membrány, nebo s integrovanou membránou?

Na to je obtížné odpovědět. Pokud netrpíte nadměrnou potivostí a tričko nosíte mimo parné léto, mělo by Vám stačit tričko bez membrány.

Trička s membránou jsou rozměrově stejná jako naše trička Classic a Deep. Mají však jiný způsob přišití ramen. Jedná se o tzv. raglánový střih. Trička jsou proto v oblasti ramen o něco těsnější. Membrána, ač je velmi tenká, je materiál navíc, a to nemusí všem zcela vyhovovat.


Čím je tvořena podpažní část s membránou?

Membrána v podpaží je složena ze tří vrstev. Vnitřní a vnější vrstvu tvoří MicroModal, střední vrstva je tvořena speciální ultratenkou membránou, která nepropustí pot a zároveň „dýchá“. Vaše košile tak zůstane dokonale chráněna před potem i zápachem.


Opravdu membránu „nepropotím“?

Membrána je nepropustná a opravdu přes ni pot neprojde. Za to ručíme.


Co se stane s potem, když se nemůže dostat ven?

Díky tomu, že membrána dýchá, se pot rozprostře do vnitřního materiálu a odpaří.


Neztratí membrána po čase účinnost?

Nikoliv. Membrána je permanentní a při správné údržbě vydrží celá léta.


V čem se Vaše „potítková" trička odlišují od podobných konkurenčních triček?

Konkurenční trička používají zesílené podpaží, nebo membránu.

U triček se zesíleným podpažím se v oblasti podpaží nachází několik vrstev stejného materiálu, ze kterého je tričko ušito. Když se více potíte, může se velmi snadno stát, že tyto vrstvy propotíte a pot se dostane do košile. Můžete mít pocit, že máte v podpaží plenku.

Trička s membránou jsou technologicky podobná našim tričkům bez membrány Classic a Deep. Většina konkurenčních triček s membránou jsou navrhována a šita v Číně jediným výrobcem. Ten pro jednotlivé značky na trička umísťují jejich brand. Proto mají všechna tato trička identický střih, výrazný lem u krku a používají i stejný materiál (Modal), jehož gramáž se pohybuje kolem 200 g/m² a tričko je velmi silné.

Trička se navíc potýkají často s problémem, že díky membráně pořádně nesedí, nebo sedí dobře, ale jsou velmi těsná a při delším nošení Vás mohou nepříjemně svírat. V některých tričkách máte pocit, že v podpaží máte šustivou a tvrdou membránu, nebo plenu.

Takovou cestou jsme jít nechtěli. Chtěli jsme mít možnost vlastnosti našich triček plně ovlivnit. Proto jsme se rozhodili trička kompletně navrhovat u nás. Nebylo ale vůbec jednoduché navrhnout tričko tak, aby s membránou perfektně sedělo na těle, aby se v podpaží nekrabatilo a aby „neplandalo". Proto vývoj a tvorba optimálního střihu trvala o něco déle.

Dva roky vývoje
Desítky hodin testování podpažních membrán
Návrhy, šití a zkoušení přes 70 různých vzorků

A to vše, abychom nové tričko proti pocení vyladili k dokonalosti.

Vyvinuli jsme tričko, které má v oblasti podpaží speciální velmi tenkou membránu s vetkaným stříbrem, takže je antibakteriální. Membrána dovolí tělu dýchat, ale do košile pot nepustí.

Naše trička používají ten nejjemnější MicroModal dostupný na trhu s gramáží kolem 145 g/m² - úplet je proto náročnější na výrobu a podstatně dražší. Máte tak na sobě unikátní tenkou vrstvu ve které se nepotíte.

Střih jsme uzpůsobili tomu, aby tričko dobře sedělo i s podpažními membránami a nekrabatilo se. Nakonec se nám tričko podařilo vyladit téměř k dokonalosti. „Téměř" protože jsme si vědomi, že každý z nás je unikátní a tvrdit, že máme tričko, které bude stoprocentně sedět všem, by bylo přehnané. Proto, když se v něm nebudete cítit, Vám dáváme 30 dnů na výměnu, či vrácení.


A co trička na kterých není vidět pot? Ty mě před pocením neuchrání?

Neuchrání. Takováto trička se vyznačují tím, že mají z vnější strany aplikovanou hydrofóbní úpravu, takže po tričku stečou případné tekutiny, a ani případný pot není na tričku vidět. Takováto tričko ale bohužel pot nezastaví. Pot projde skrz, ale není vidět. Při nošení pod košili to pak ztrácí praktický význam. Navíc takováto trička mají kvůli technologii výroby poněkud hrubší strukturu. S jemností MicroModlu se nemohou rovnat.