7529 odběrných míst
Doprava ČR od 78 Kč

Vrácení zboží zdarma
do 30 dní

Náš příběh

Petr Rulíšek

tvůrce značky SAPREZA

Petr Rulisek - SAPREZA

Rád bych Vám povyprávěl příběh vzniku našich
neviditelných triček pod košili.

Nápad

Já osobně trička pod košili nosím již po mnoho let. Zdálo se mi to vždy velmi pohodlné a hlavně praktické.

Bílé tričko ale pod bílou košilí často prosvítalo, což nevypadalo zrovna elegantně. Díky tomu jsem se často setkával s názorem, že tričko pod košili nepatří. Navíc v parném létě pak bylo v tričku docela teplo.

Před pár lety jsem pak úplnou náhodou objevil existenci tzv. neviditelných triček, která pod košilí neměla prosvítat. Mnohá z nich jsem si posléze i koupil a osobně vyzkoušel.

Hledání dokonalého trička

Bohužel ale ani jedno tričko plně nesplňovalo mé požadavky.

Jedno tričko mělo malý výstřih, takže jsem si nemohl rozepnout košili u krku. Další bylo sice tenké, ale bavlněné, takže pot prosákl až do košile. Jiné tričko pak bylo příliš upnuté a svíralo. U dalšího trička zase byl materiál příliš hrubý a díky vysoké gramáži úpletu bylo v tričku neskutečné horko.

Některá trička sice měla tělovou barvu, ale jejich odstín byl příliš světlý, a trička tak pod bílou košilí v místě rukávu prosvítala.

Tvorba vlastní značky

Nápad s tričkem pod košili, které není vidět, se mi ale zdál geniální. Rozhodl jsem se tedy tuto myšlenku společně s našim týmem dotáhnout k dokonalosti. Chtěli jsme ušít tričko, které bude nejen skvěle sedět, nebude pod košilí vidět, ale bude z tenkého materiálu, ve kterém není horko.

Po vyzkoušení mnoha úpletů jsme nakonec objevili geniální látku, která je velmi tenká, zároveň má ale o 50 % větší absorpční schopnosti než bavlna, takže do košile nepropustí žádný pot. Navíc si po desítkách vyprání stále udrží svůj tvar a svoji sametovou jemnost. Tato látka se vyrábí z bukového dřeva a jmenuje se MicroModal.
U trička jsme pak zvolili dostatečně hluboký výstřih, aby bylo možné rozepnout jeden či dva knoflíky u košile, aniž by se tričko objevilo.
Pečlivě jsme pak zkoušeli různé odstíny tělové barvy, tak aby výsledná barva byla co nejblíže odstínu kůže Evropana, a tričko tak neprosvítalo ani pod nejtenčí bílou košilí.
Díky ceně prémiové látky nízké gramáže a specifické barvě nemůžeme nabízet trička za ceny, za které se prodávají obyčejná bílá trička. Přesto ale chceme, aby se neviditelná trička pod košili stala pro Vás co nejdostupnější. Proto si u nás můžete zakoupit i výhodná balení po třech či 5 kusech.

Vznik „potítkových" triček

Později nám někteří zákazníci psali, že když se hodně potí, tak pot někdy projde skrz tričko. A ptali se nás, zda nenabízíme i trička se zesíleným podpažím.
Každý materiál má totiž svoje limity. A i MicroModal zachytí jen určité množství potu. Co ale dělat v parných letních dnech nebo v situacích, kdy se člověk více zpotí, ať už kvůli stresu, spěchu či v přetopené místnosti? A co když někoho trápí nadměrné pocení?


Rozhodli jsme se to vyřešit. Hledali jsme tričko, které by v oblasti podpaží všechen pot zachytilo a již nepustilo dál do košile. Vyzkoušeli jsme i mnoho podobných konkurenčních triček, ale ani s jedním jsme nebyli spokojeni. Člověk si v nich buď připadal, že má v podpaží plenku, nebo byl daný střih tak volný, že když rozpažil ruce, tak mu v podpaží visely dva stany. Případně membrána nepokrývala celou oblast podpaží a pot procházel až do košile. A když už tričko vypadalo dobře, tak extrémně táhlo a svíralo a nedalo se v něm vydržet déle jak půl hodiny. Bylo tomu tak i proto, že většina konkurenčních triček s membránou je navrhována a šita v Číně jediným výrobcem. Ten pak pro jednotlivé značky na trička umísťuje jejich brand. Proto mají všechna tato trička identický střih, výrazný lem u krku a používají i stejný materiál (Modal), jehož gramáž se pohybuje kolem 200 g/m², a tričko je proto velmi silné.

To nás přivedlo k nápadu na vytvoření vlastních triček s membránou. Chtěli jsme tričko, které by v oblasti podpaží všechen pot zachytilo, jehož membrána by byla dostatečně velká, ale střih by byl pohodlný, nesvíral a netáhl. Stejně tak jsme chtěli zachovat náš tenký MicroModal. Do vývoje jsme se pustili v roce 2018. Po dvou letech pokusů a omylů, kdy jsme ušili více jak 70 různých střihů a vyzkoušeli mnoho různých membrán, jsme konečně našli ideální střih.

Tato trička vycházejí z našich triček MicroModal Classic a Deep. Jsou doplněna v oblasti podpaží o Sweat Protect Technology, jejíž hlavní součástí je nepropustná membrána s vetkaným stříbrem, takže jsou antibakteriální. Membrána dovolí tělu dýchat, ale do košile pot nepustí.

Bavlněná trička přicházejí

Začátkem roku 2020 jsme si uvědomili, že někteří zákazníci dávají stále přednost osvědčené bavlně. Proto jsme nedávno rozšířili naši nabídku o bavlněná trička s malou příměsí elastanu. Hledali jsme co možná nejjemnější bavlnu, spředenou co nejhustěji. Výsledkem je, že námi nabízené tričko z bavlny má gramáž pouhých 135 g/m² a látka je přitom dostatečně hustá.
Na materiál jsme na závěr aplikovali speciální změkčující úpravu. Výsledkem je tak velmi jemná, na povrchu hebká bavlna, která konkurenční bavlněná trička svou jemností v mnohém předčí a lehce se přibližuje svou měkkostí i MicroModalu.
Trička z MicroModalu i bavlny mají identický střih. Rozdíl je pouze v látce, ze které jsou trička ušita. A protože bavlna je o něco levnější než MicroModal, jsme schopni bavlněná trička nabídnout i levněji.

Všechna trička navrhujeme u nás v České republice . Šijeme je pak v Česku a v Evropě. Jsme tak schopni zaručit jejich velmi vysokou kvalitu.

Věřím, že Vám naše trička budou dlouho dobře sloužit.

Ing. Petr Rulíšek
jednatel společnosti SAPREZA s.r.o.

P.S. Pokud snad zjistíte, že Vám naše tričko přesně nepadne, neváhejte nám napsat nápady na vylepšení. Váš názor nás zajímá. Staňte se spolutvůrci a podílejte se s námi na neustálém vylepšování trička k jeho dokonalosti.