7529 odběrných míst
Doprava ČR od 78 Kč

Vrácení zboží zdarma
do 30 dní

Materiál a střih
V čem jsou trička SAPREZA tak unikátní? . . .

Naše trička jsme od počátku navrhovali s jasným záměrem. Vytvořit dokonalé tričko určené pro nošení pod košilí. Tomu jsme přizpůsobili vše.

Klasická bavlněná trička jsou příliš silná, neforemná, často krátká a s nevhodným výstřihem. V takových tričkách je Vám horko, vytahují se z kalhot a jsou jasně viditelná skrze košili.

Proto jsme pro naše tričko zvolili ultrajemný, a díky tomu velmi tenký MicroModal. Ani nepoznáte, že máte tričko na sobě. MicroModal má také speciální termoregulační a antibakteriální vlastnosti, díky kterým zadrží pot a Vaše košile tak zůstane chráněna. MicroModal zachytí oproti bavlně dvakrát více potu.

Díky jeho anatomickému tvaru Vás tričko dokonale obejme a budete jej skvěle vnímat na svém těle.

Véčkový výstřih zaručí, že se tričko neobjeví pod košilí, ani když nosíte rozhalenku.

Přesně zvolený odstín tělové barvy eliminuje kontrast mezi tričkem a Vaší pletí, takže nikdo nepozná, že máte tričko na sobě.

Protože tričko pod košili budete nosit mnohem častěji než jakékoliv jiné oblečení ve svém šatníku, mělo by být velmi pohodlné, aby Vám pomohlo vypadat a cítit se dobře.

Kombinace materiálu s naším unikátním střihem zajistí, že budete mít nejlépe padnoucí tričko, jaké jste kdy nosili.

Pokud jste hledali dokonalé tričko pod košili, pak budete naše trička milovat.


Co znamená, že jsou trička anatomicky tvarovaná?

Tričko pod košili jsme ušili dle anatomie lidského těla. Přes hrudník je tričko mírně rozšířené, přes boky naopak lehce zúžené a ve spodní části se opět mírně rozšiřuje. Tričko pod košilí perfektně sedí, a zároveň nikde netáhne a nesvírá. Ani nepoznáte, že jej máte na sobě.


Opravdu tričko není pod košilí vidět?

Když zvolíte tělovou barvu, tričko pod košilí skutečně nebude vidět. A to díky plochým švům, tenkým okrajům a především tělové barvě, která eliminuje kontrast mezi tričkem a Vaší pletí. Odstín této tělové barvy jsme velmi pečlivě vybírali, aby odpovídal obvyklému odstínu pleti Evropana.


Proč bych měl platit několik set za tričko, když bavlněné triko mohu koupit již za cca 120 Kč?

Ano, můžete si koupit tričko za cca 120 Kč, ale jedná se obvykle o směs levného polyesteru s bavlnou, která není zrovna šetrná k pokožce. V takovém tričku se budete hodně potit a bude se Vám lepit na tělo. A po dvou třech hodinách nošení bude tričko zapáchat.


Případně se jedná o trička z čisté bavlny, nebo z bavlny s přídavkem elastanu a gramáží kolem 200-240 g/m². Taková trička nejsou primárně určena pro nošení pod košilí. Nedrží tvar a brzy se Vám vytáhnou nebo se v nich budete pekelně potit. Navíc často, když rozepnete vrchní knoflíček u košile, je tričko vidět, což nemusí budit dobrý dojem.


Bavlněná trička
A co Vaše bavlněná trička?

Uvědomujeme si, že někteří zákazníci dávají stále přednost osvědčené bavlně. Proto jsme nedávno rozšířili naši nabídku o bavlněná trička s malou příměsí elastanu.

Hledali jsme co možná nejjemnější bavlnu spředenou co nejhustěji. Výsledkem je, že námi nabízené tričko z bavlny má gramáž pouhých 135 g/m² a látka je přitom dostatečně hustá. Na materiál jsme na závěr aplikovali speciální změkčující úpravu. Výsledkem je velmi jemná, na povrchu hebká bavlna, která konkurenční bavlněná trička svou jemností v mnohém předčí a lehce se přibližuje svojí měkkostí i MicroModalu.

Trička z MicroModalu a bavlny mají naprosto identický střih včetně anatomického tvarování a použití plochých švů.
Díky anatomickému tvaru se Vám tričko dokonale přizpůsobí. Véčkový výstřih pak zaručí, že se tričko neobjeví pod košilí, ani když nosíte rozhalenku.

Přesně zvolený odstín tělové barvy eliminuje kontrast mezi tričkem a Vaší pletí, takže nikdo nepozná, že máte tričko na sobě.
Protože tričko pod košili budete nosit mnohem častěji než jakékoliv jiné oblečení ve svém šatníku, mělo by být velmi pohodlné, aby Vám pomohlo vypadat a cítit se dobře.
Protože bavlna je o něco levnější než MicroModal, jsme schopni bavlněná trička nabídnout levněji.


Jaký je rozdíl mezi tričkem z MicroModalu a bavlnou?

Obě trička mají identický střih. Rozdíl je pouze v látce, ze které jsou trička ušita.


Mám volit bavlněné tričko, nebo tričko z MicroModalu?

Za nás doporučujeme rozhodně MicroModal, který bavlnu v mnoha ohledech předčí. Jestli máte špatné zkušenosti s umělými vlákny, nemějte žádné obavy. MicroModal je čistě přírodní vlákno stejně jako bavlna. Vyrábí se z bukového dřeva. (Syntetické materiály se vyrábějí z ropy.)

To, co někteří považují za slabší stránku MicroModalu, je náchylnost ke žmolkování. K tomu však dochází zejména při nesprávné údržbě.
Pokud však dáváte přednost bavlně, můžete vyzkoušet levnější variantu trička a zvolit bavlněné tričko SAPREZA, které také dobře poslouží.


Vše o nákupu
Jaké máte možnosti dopravy?

Můžete si vybrat mezi Zásilkovnou nebo kurýrem.


Jaká je cena dopravy?

Cena dopravy při volbě Zásilkovny je 79 Kč, pokud zvolíte kurýra, tak 109 Kč.


Nesedí mi velikost, nebo bych raději jiný model. Mohu tričko vyměnit?

Ano, samozřejmě, a to dokonce do 30 dnů od chvíle, kdy jste zboží obdržel. Stačí nám dát vědět e-mailem na info@sapreza.com, nebo zatelefonovat na telefonní číslo +420 774 277 771.

Poté zboží v nepoškozeném stavu zabalte do plastové obálky, bublinkového sáčku, nebo papírové krabice. Případně můžete využít i původní přepravní plastový sáček.

Vytiskněte a vyplňte FORMULÁŘ PRO VÝMĚNU a přiložte jej k balíčku.

Odeslání zboží

a) Přes Zásilkovnu prostřednictvím služby „Mezi námi“
Nejlevněji můžete zboží vrátit přes Zásilkovnu prostřednictvím služby „Mezi námi“. V takovém případě si stáhněte mobilní aplikaci Zásilkovny a zboží pošlete prostřednictvím této sužby na pobočku Táborská 415/153 (ProTvory), Brno, ID pobočky: 1031.

b) Poslání poštou nebo kurýrem:
Zboží prosím pošlete na adresu: SAPREZA s.r.o., Petr Rulíšek, Skorkovského 28, Brno, 636 00.
Balíček neposílejte na dobírku. Taková zásilka nebude převzata.
7. Nové tričko/a Vám následně pošleme buď na Vámi vybranou pobočku Zásilkovny nebo na Vaši adresu. Bude Vám účtováno pouze poštovné. Cena za toto poslání činí u Zásilkovny 79 Kč, u kurýra: 109 Kč. Tuto částku je třeba zaplatit předem převodem na číslo účtu 2900510021/2010, vs: číslo objednávky.

Nové tričko/a Vám taktéž můžeme poslat na dobírku, kdy v takovém případě k této částce přičteme doběrečné ve výši 59 Kč.

Balíček neposílejte na dobírku. Taková zásilka nebude převzata.


Tričko mi nevyhovuje. Jak je to s vrácením?

Ano, samozřejmě, a to dokonce do 30 dnů od chvíle, kdy jste zboží obdržel. Stačí nám dát vědět e-mailem na info@sapreza.com, nebo zatelefonovat na telefonní číslo +420 774 277 771.

Poté zboží v nepoškozeném stavu zabalte do plastové obálky, bublinkového sáčku, nebo papírové krabice. Případně můžete využít i původní přepravní plastový sáček.

Vytiskněte a vyplňte FORMULÁŘ PRO VÝMĚNU a přiložte jej k balíčku.

Odeslání zboží

a) Přes Zásilkovnu
Nejlevněji můžete zboží vrátit přes Zásilkovnu. Poplatek ze vrácení činí 79 Kč. Tato částka bude stržena z ceny vráceného zboží.

Na zásilku nemusíte lepit žádný štítek. Stačí ji jen zanést na libovolnou pobočku Zásilkovny a nahlásit tam kód 90058282.

b) Poslání poštou nebo kurýrem:
​(Cena za vrácení ​je dle aktuálního sazebníku ​přepravce​.) Zboží prosím pošlete na adresu: SAPREZA s.r.o., Petr Rulíšek, Skorkovského 28, Brno, 636 00.
Balíček neposílejte na dobírku. Taková zásilka nebude převzata.


Jak mám tričko udržovat?
Jak mám trička prát?

Veškerá trička SAPREZA perte v pračce vždy naruby, na šetrný chod (ideálně 800 otáček), a ne na více než 40°.


Mohu používat aviváž?

Nedoporučujeme používat aviváž.


Mohu trička dát do sušičky?

Ano. Trička můžete sušit na šetrný chod.


Mohu trička SAPREZA žehlit?

Všechna trička můžete žehlit na nízkou teplotu.

Jen pozor u triček s membránami proti pocení. Ty doporučujeme nežehlit, jelikož je v oblasti podpaží umístěna membrána, která by se mohla v případě žehlení poškodit. Pokud se přesto tričko rozhodnete žehlit, mějte na paměti, že je nutné se této oblasti vyhnout.


Trička z MicroModalu
Co je MicroModal?

Jedná se o nové stoprocentně přírodní vlákno vyrobené z bukového dřeva. MicroModal je nástupcem Modalu, který má vlákno poměrně silné.

MicroModal kombinuje ty nejlepší vlastnosti bavlny s jemností hedvábí. Je na dotek velmi měkký, prodyšný, nemačká se a dokáže absorbovat dvakrát více potu než bavlna. Zadrží pot a Vaše košile zůstane chráněna. Přitom i po mnoha vypráních bude tričko stále držet svůj tvar i barvu a zůstane hebké a měkké na omak.

To jsou vlastnosti, které u bavlny nenajdete.

MicroModal má kromě toho přirozené antibakteriální vlastnosti, díky kterým nebude tričko ani po náročném dni cítit potem.


Liší se od sebe různé MicroModal látky (úplety)?

Ano, liší se hustotou pletení, roztečí jehel, které jej pletou, ale hlavně se odlišují jemností vlákna MicroModalu, ze kterého je úplet vytvořen.

Čím je vlákno jemnější, tím může být látka (pletenina) tenčí. Jemný úplet je ale také dražší. Pro naše trička jsme vybrali to nejjemnější vlákno MicroModalu, které je možné na trhu sehnat. Jejich gramáž je 145 g/m².

Konkurenční trička z Modalu či MicroModalu mívají gramáž (sílu látky) obvykle mnohem vyšší, a to 200–220 g/m², takže je Vám v takovém tričku za chvíli horko.


Co znamená gramáž látky (g/m²)?

Jde o hmotnost látky, která nám říká, kolik gramů váží jeden čtvereční metr látky. Čím je číslo gramáže nižší, tím je látka tenčí a vlákno, ze které je úplet vytvořený, jemnější.


Proč je gramáž (síla) látky u triček pod košili tak důležitá?

Klasická bavlněná trička mívají gramáž vyšší než 180 g/m². Bambusová trička mají často gramáž 220 g/m². V takovém tričku Vám bude po chvíli horko a budete se v něm hodně potit.

Naše trička mají gramáž pouze 145 g/m². Díky tomu je samotné tričko velmi tenké. Ani nepoznáte, že jej máte na sobě.


Jak jemný je MicroModal, z něhož jsou Vaše trička ušita?

Naše trička mají gramáž pouze 145 g/m². Díky tomu je samotné tričko velmi tenké. Ani nepoznáte, že jej máte na sobě.


Je MicroModal opravdu přírodní materiál?

Ano, MicroModal je čistě přírodní materiál. Vyrábí se z bukového dřeva.
Naproti tomu umělá vlákna jako polyester či polyamid se vyrábějí z ropy.


Je MicroModal antialergický?

MicroModal je velmi citlivý k pokožce. MicroModal má antialergické vlastnosti. Proto jej přední světoví výrobci používají na výrobu spodního prádla.


Je MicroModal vyráběn ekologicky?

Buky pro výrobu MicroModalu se pěstují na plantážích udržitelným způsobem. Vlákna se získávají speciálně pomocí tzv. Edelweiss technologie, která využívá kyslík.


Trička proti pocení s integrovanou membránou
Co jsou to trička proti pocení s integrovanou membránou?

Takzvaná potítková trička oceníte především v parných letních dnech. Avšak nejen v nich. Každý z nás se v každodenní situaci občas zpotí, ať už kvůli stresu, spěchu, či přetopené místnosti. To může být obzvlášť nepříjemné za chladného počasí, kdy člověk ocení nejenom rychlý odvod potu od těla, ale i příjemnou vrstvu navíc. A neocenitelným pomocníkem jsou pro ty, kteří trpí nadměrným pocením.

Tato trička vycházejí z našich triček MicroModal Classic a Deep, doplněna v oblasti podpaží o Sweat Protect Technology, jejíž hlavní součástí je nepropustná membrána, takže jsou antibakteriální. Membrána dovolí tělu dýchat, ale do košile pot nepustí.


Je lepší tričko bez membrány, nebo s integrovanou membránou?

Na to je obtížné odpovědět. Pokud netrpíte nadměrnou potivostí a tričko nosíte mimo parné léto, mělo by Vám stačit tričko bez membrány.

Trička s membránou jsou rozměrově stejná jako naše trička Classic a Deep. Mají však jiný způsob přišití ramen. Jedná se o tzv. raglánový střih. Trička jsou proto v oblasti ramen o něco těsnější. Membrána, ač je velmi tenká, je materiál navíc, a to nemusí všem zcela vyhovovat.


Čím je tvořena podpažní část s membránou?

Membrána v podpaží je složena ze tří vrstev. Vnitřní a vnější vrstvu tvoří MicroModal, střední vrstva je tvořena speciální ultratenkou membránou, která nepropustí pot a zároveň „dýchá“. Vaše košile tak zůstane dokonale chráněna před potem i zápachem.


Opravdu membránu „nepropotím“?

Membrána je nepropustná a opravdu přes ni pot neprojde. Za to ručíme.


Co se stane s potem, když se nemůže dostat ven?

Díky tomu, že membrána dýchá, se pot rozprostře do vnitřního materiálu a odpaří.


Neztratí membrána po čase účinnost?

Nikoliv. Membrána je permanentní a při správné údržbě vydrží celá léta.


V čem se Vaše „potítková" trička odlišují od podobných konkurenčních triček?

Konkurenční trička používají zesílené podpaží, nebo membránu.

U triček se zesíleným podpažím se v oblasti podpaží nachází několik vrstev stejného materiálu, ze kterého je tričko ušito. Když se více potíte, může se velmi snadno stát, že tyto vrstvy propotíte a pot se dostane do košile. Můžete mít pocit, že máte v podpaží plenku.

Trička s membránou jsou technologicky podobná našim tričkům bez membrány Classic a Deep. Většina konkurenčních triček s membránou jsou navrhována a šita v Číně jediným výrobcem. Ten pro jednotlivé značky na trička umísťují jejich brand. Proto mají všechna tato trička identický střih, výrazný lem u krku a používají i stejný materiál (Modal), jehož gramáž se pohybuje kolem 200 g/m² a tričko je velmi silné.

Trička se navíc potýkají často s problémem, že díky membráně pořádně nesedí, nebo sedí dobře, ale jsou velmi těsná a při delším nošení Vás mohou nepříjemně svírat. V některých tričkách máte pocit, že v podpaží máte šustivou a tvrdou membránu, nebo plenu.

Takovou cestou jsme jít nechtěli. Chtěli jsme mít možnost vlastnosti našich triček plně ovlivnit. Proto jsme se rozhodili trička kompletně navrhovat u nás. Nebylo ale vůbec jednoduché navrhnout tričko tak, aby s membránou perfektně sedělo na těle, aby se v podpaží nekrabatilo a aby „neplandalo". Proto vývoj a tvorba optimálního střihu trvala o něco déle.

Dva roky vývoje
Desítky hodin testování podpažních membrán
Návrhy, šití a zkoušení přes 70 různých vzorků

A to vše, abychom nové tričko proti pocení vyladili k dokonalosti.

Vyvinuli jsme tričko, které má v oblasti podpaží speciální velmi tenkou membránu s vetkaným stříbrem, takže je antibakteriální. Membrána dovolí tělu dýchat, ale do košile pot nepustí.

Naše trička používají ten nejjemnější MicroModal dostupný na trhu s gramáží kolem 145 g/m² - úplet je proto náročnější na výrobu a podstatně dražší. Máte tak na sobě unikátní tenkou vrstvu ve které se nepotíte.

Střih jsme uzpůsobili tomu, aby tričko dobře sedělo i s podpažními membránami a nekrabatilo se. Nakonec se nám tričko podařilo vyladit téměř k dokonalosti. „Téměř" protože jsme si vědomi, že každý z nás je unikátní a tvrdit, že máme tričko, které bude stoprocentně sedět všem, by bylo přehnané. Proto, když se v něm nebudete cítit, Vám dáváme 30 dnů na výměnu, či vrácení.


A co trička na kterých není vidět pot? Ty mě před pocením neuchrání?

Neuchrání. Takováto trička se vyznačují tím, že mají z vnější strany aplikovanou hydrofóbní úpravu, takže po tričku stečou případné tekutiny, a ani případný pot není na tričku vidět. Takováto tričko ale bohužel pot nezastaví. Pot projde skrz, ale není vidět. Při nošení pod košili to pak ztrácí praktický význam. Navíc takováto trička mají kvůli technologii výroby poněkud hrubší strukturu. S jemností MicroModlu se nemohou rovnat.


Jaké tričko zvolit?
Jaký model trička si mám vybrat?

Pokud netrpíte nadměrnou potivostí a tričko nosíte mimo parné léto, mělo by pro Vás být dostatečné tričko z MicroModalu, nebo bavlny bez membrány. Jen je třeba počítat s tím, že bavlněná trička zachytí o polovinu méně potu než trička z MicroModalu, více se mačkají a nejsou antibakteriální.

Trička s membránou jsou pak rozměrově identické jako naše trička Classic a Deep. Mají ale jiný způsob přišití ramen. Jedná se o tzv. raglánový střih. Trička jsou tak o něco těsnější v oblasti ramen. Také membrána, ač je velmi tenká, je to materiálem navíc, a ne všem to musí plně vyhovovat.


Mám volit tělovou barvu, nebo raději bílou? Nebo dokonce černou?

Za nás jednoznačně doporučujeme volit barvu tělovou, která je univerzální, a zároveň nejvhodnější pod bílou košili. Pokud Vás tělová barva neoslovuje, doporučujeme pod barevné košile volit bílou barvu. Dále pod hodně tmavé barvy košil barvu černou.


Jakou mám volit velikost?

Volte takovou velikost, jakou si obvykle vybíráte, když kupujete běžná trička. Naše velikosti jsou tomu přizpůsobeny. Pokud pak někdy nosíte velikost například S a někdy M, doporučujeme volit menší velikost. Materiál je velmi elastický, takže se tělu vždy přizpůsobí. Náš model na fotografiích má pak oblečenou velikost S.


Materiál a střih
V čem jsou trička SAPREZA tak unikátní? . . .

Naše trička jsme od počátku navrhovali s jasným záměrem. Vytvořit dokonalé tričko určené pro nošení pod košilí. Tomu jsme přizpůsobili vše.

Klasická bavlněná trička jsou příliš silná, neforemná, často krátká a s nevhodným výstřihem. V takových tričkách je Vám horko, vytahují se z kalhot a jsou jasně viditelná skrze košili.

Proto jsme pro naše tričko zvolili ultrajemný, a díky tomu velmi tenký MicroModal. Ani nepoznáte, že máte tričko na sobě. MicroModal má také speciální termoregulační a antibakteriální vlastnosti, díky kterým zadrží pot a Vaše košile tak zůstane chráněna. MicroModal zachytí oproti bavlně dvakrát více potu.

Díky jeho anatomickému tvaru Vás tričko dokonale obejme a budete jej skvěle vnímat na svém těle.

Véčkový výstřih zaručí, že se tričko neobjeví pod košilí, ani když nosíte rozhalenku.

Přesně zvolený odstín tělové barvy eliminuje kontrast mezi tričkem a Vaší pletí, takže nikdo nepozná, že máte tričko na sobě.

Protože tričko pod košili budete nosit mnohem častěji než jakékoliv jiné oblečení ve svém šatníku, mělo by být velmi pohodlné, aby Vám pomohlo vypadat a cítit se dobře.

Kombinace materiálu s naším unikátním střihem zajistí, že budete mít nejlépe padnoucí tričko, jaké jste kdy nosili.

Pokud jste hledali dokonalé tričko pod košili, pak budete naše trička milovat.


Co znamená, že jsou trička anatomicky tvarovaná?

Tričko pod košili jsme ušili dle anatomie lidského těla. Přes hrudník je tričko mírně rozšířené, přes boky naopak lehce zúžené a ve spodní části se opět mírně rozšiřuje. Tričko pod košilí perfektně sedí, a zároveň nikde netáhne a nesvírá. Ani nepoznáte, že jej máte na sobě.


Opravdu tričko není pod košilí vidět?

Když zvolíte tělovou barvu, tričko pod košilí skutečně nebude vidět. A to díky plochým švům, tenkým okrajům a především tělové barvě, která eliminuje kontrast mezi tričkem a Vaší pletí. Odstín této tělové barvy jsme velmi pečlivě vybírali, aby odpovídal obvyklému odstínu pleti Evropana.


Proč bych měl platit několik set za tričko, když bavlněné triko mohu koupit již za cca 120 Kč?

Ano, můžete si koupit tričko za cca 120 Kč, ale jedná se obvykle o směs levného polyesteru s bavlnou, která není zrovna šetrná k pokožce. V takovém tričku se budete hodně potit a bude se Vám lepit na tělo. A po dvou třech hodinách nošení bude tričko zapáchat.


Případně se jedná o trička z čisté bavlny, nebo z bavlny s přídavkem elastanu a gramáží kolem 200-240 g/m². Taková trička nejsou primárně určena pro nošení pod košilí. Nedrží tvar a brzy se Vám vytáhnou nebo se v nich budete pekelně potit. Navíc často, když rozepnete vrchní knoflíček u košile, je tričko vidět, což nemusí budit dobrý dojem.


Trička z MicroModalu
Co je MicroModal?

Jedná se o nové stoprocentně přírodní vlákno vyrobené z bukového dřeva. MicroModal je nástupcem Modalu, který má vlákno poměrně silné.

MicroModal kombinuje ty nejlepší vlastnosti bavlny s jemností hedvábí. Je na dotek velmi měkký, prodyšný, nemačká se a dokáže absorbovat dvakrát více potu než bavlna. Zadrží pot a Vaše košile zůstane chráněna. Přitom i po mnoha vypráních bude tričko stále držet svůj tvar i barvu a zůstane hebké a měkké na omak.

To jsou vlastnosti, které u bavlny nenajdete.

MicroModal má kromě toho přirozené antibakteriální vlastnosti, díky kterým nebude tričko ani po náročném dni cítit potem.


Liší se od sebe různé MicroModal látky (úplety)?

Ano, liší se hustotou pletení, roztečí jehel, které jej pletou, ale hlavně se odlišují jemností vlákna MicroModalu, ze kterého je úplet vytvořen.

Čím je vlákno jemnější, tím může být látka (pletenina) tenčí. Jemný úplet je ale také dražší. Pro naše trička jsme vybrali to nejjemnější vlákno MicroModalu, které je možné na trhu sehnat. Jejich gramáž je 145 g/m².

Konkurenční trička z Modalu či MicroModalu mívají gramáž (sílu látky) obvykle mnohem vyšší, a to 200–220 g/m², takže je Vám v takovém tričku za chvíli horko.


Co znamená gramáž látky (g/m²)?

Jde o hmotnost látky, která nám říká, kolik gramů váží jeden čtvereční metr látky. Čím je číslo gramáže nižší, tím je látka tenčí a vlákno, ze které je úplet vytvořený, jemnější.


Proč je gramáž (síla) látky u triček pod košili tak důležitá?

Klasická bavlněná trička mívají gramáž vyšší než 180 g/m². Bambusová trička mají často gramáž 220 g/m². V takovém tričku Vám bude po chvíli horko a budete se v něm hodně potit.

Naše trička mají gramáž pouze 145 g/m². Díky tomu je samotné tričko velmi tenké. Ani nepoznáte, že jej máte na sobě.


Jak jemný je MicroModal, z něhož jsou Vaše trička ušita?

Naše trička mají gramáž pouze 145 g/m². Díky tomu je samotné tričko velmi tenké. Ani nepoznáte, že jej máte na sobě.


Je MicroModal opravdu přírodní materiál?

Ano, MicroModal je čistě přírodní materiál. Vyrábí se z bukového dřeva.
Naproti tomu umělá vlákna jako polyester či polyamid se vyrábějí z ropy.


Je MicroModal antialergický?

MicroModal je velmi citlivý k pokožce. MicroModal má antialergické vlastnosti. Proto jej přední světoví výrobci používají na výrobu spodního prádla.


Je MicroModal vyráběn ekologicky?

Buky pro výrobu MicroModalu se pěstují na plantážích udržitelným způsobem. Vlákna se získávají speciálně pomocí tzv. Edelweiss technologie, která využívá kyslík.


Bavlněná trička
A co Vaše bavlněná trička?

Uvědomujeme si, že někteří zákazníci dávají stále přednost osvědčené bavlně. Proto jsme nedávno rozšířili naši nabídku o bavlněná trička s malou příměsí elastanu.

Hledali jsme co možná nejjemnější bavlnu spředenou co nejhustěji. Výsledkem je, že námi nabízené tričko z bavlny má gramáž pouhých 135 g/m² a látka je přitom dostatečně hustá. Na materiál jsme na závěr aplikovali speciální změkčující úpravu. Výsledkem je velmi jemná, na povrchu hebká bavlna, která konkurenční bavlněná trička svou jemností v mnohém předčí a lehce se přibližuje svojí měkkostí i MicroModalu.

Trička z MicroModalu a bavlny mají naprosto identický střih včetně anatomického tvarování a použití plochých švů.
Díky anatomickému tvaru se Vám tričko dokonale přizpůsobí. Véčkový výstřih pak zaručí, že se tričko neobjeví pod košilí, ani když nosíte rozhalenku.

Přesně zvolený odstín tělové barvy eliminuje kontrast mezi tričkem a Vaší pletí, takže nikdo nepozná, že máte tričko na sobě.
Protože tričko pod košili budete nosit mnohem častěji než jakékoliv jiné oblečení ve svém šatníku, mělo by být velmi pohodlné, aby Vám pomohlo vypadat a cítit se dobře.
Protože bavlna je o něco levnější než MicroModal, jsme schopni bavlněná trička nabídnout levněji.


Jaký je rozdíl mezi tričkem z MicroModalu a bavlnou?

Obě trička mají identický střih. Rozdíl je pouze v látce, ze které jsou trička ušita.


Mám volit bavlněné tričko, nebo tričko z MicroModalu?

Za nás doporučujeme rozhodně MicroModal, který bavlnu v mnoha ohledech předčí. Jestli máte špatné zkušenosti s umělými vlákny, nemějte žádné obavy. MicroModal je čistě přírodní vlákno stejně jako bavlna. Vyrábí se z bukového dřeva. (Syntetické materiály se vyrábějí z ropy.)

To, co někteří považují za slabší stránku MicroModalu, je náchylnost ke žmolkování. K tomu však dochází zejména při nesprávné údržbě.
Pokud však dáváte přednost bavlně, můžete vyzkoušet levnější variantu trička a zvolit bavlněné tričko SAPREZA, které také dobře poslouží.


Trička proti pocení s integrovanou membránou
Co jsou to trička proti pocení s integrovanou membránou?

Takzvaná potítková trička oceníte především v parných letních dnech. Avšak nejen v nich. Každý z nás se v každodenní situaci občas zpotí, ať už kvůli stresu, spěchu, či přetopené místnosti. To může být obzvlášť nepříjemné za chladného počasí, kdy člověk ocení nejenom rychlý odvod potu od těla, ale i příjemnou vrstvu navíc. A neocenitelným pomocníkem jsou pro ty, kteří trpí nadměrným pocením.

Tato trička vycházejí z našich triček MicroModal Classic a Deep, doplněna v oblasti podpaží o Sweat Protect Technology, jejíž hlavní součástí je nepropustná membrána, takže jsou antibakteriální. Membrána dovolí tělu dýchat, ale do košile pot nepustí.


Je lepší tričko bez membrány, nebo s integrovanou membránou?

Na to je obtížné odpovědět. Pokud netrpíte nadměrnou potivostí a tričko nosíte mimo parné léto, mělo by Vám stačit tričko bez membrány.

Trička s membránou jsou rozměrově stejná jako naše trička Classic a Deep. Mají však jiný způsob přišití ramen. Jedná se o tzv. raglánový střih. Trička jsou proto v oblasti ramen o něco těsnější. Membrána, ač je velmi tenká, je materiál navíc, a to nemusí všem zcela vyhovovat.


Čím je tvořena podpažní část s membránou?

Membrána v podpaží je složena ze tří vrstev. Vnitřní a vnější vrstvu tvoří MicroModal, střední vrstva je tvořena speciální ultratenkou membránou, která nepropustí pot a zároveň „dýchá“. Vaše košile tak zůstane dokonale chráněna před potem i zápachem.


Opravdu membránu „nepropotím“?

Membrána je nepropustná a opravdu přes ni pot neprojde. Za to ručíme.


Co se stane s potem, když se nemůže dostat ven?

Díky tomu, že membrána dýchá, se pot rozprostře do vnitřního materiálu a odpaří.


Neztratí membrána po čase účinnost?

Nikoliv. Membrána je permanentní a při správné údržbě vydrží celá léta.


V čem se Vaše „potítková" trička odlišují od podobných konkurenčních triček?

Konkurenční trička používají zesílené podpaží, nebo membránu.

U triček se zesíleným podpažím se v oblasti podpaží nachází několik vrstev stejného materiálu, ze kterého je tričko ušito. Když se více potíte, může se velmi snadno stát, že tyto vrstvy propotíte a pot se dostane do košile. Můžete mít pocit, že máte v podpaží plenku.

Trička s membránou jsou technologicky podobná našim tričkům bez membrány Classic a Deep. Většina konkurenčních triček s membránou jsou navrhována a šita v Číně jediným výrobcem. Ten pro jednotlivé značky na trička umísťují jejich brand. Proto mají všechna tato trička identický střih, výrazný lem u krku a používají i stejný materiál (Modal), jehož gramáž se pohybuje kolem 200 g/m² a tričko je velmi silné.

Trička se navíc potýkají často s problémem, že díky membráně pořádně nesedí, nebo sedí dobře, ale jsou velmi těsná a při delším nošení Vás mohou nepříjemně svírat. V některých tričkách máte pocit, že v podpaží máte šustivou a tvrdou membránu, nebo plenu.

Takovou cestou jsme jít nechtěli. Chtěli jsme mít možnost vlastnosti našich triček plně ovlivnit. Proto jsme se rozhodili trička kompletně navrhovat u nás. Nebylo ale vůbec jednoduché navrhnout tričko tak, aby s membránou perfektně sedělo na těle, aby se v podpaží nekrabatilo a aby „neplandalo". Proto vývoj a tvorba optimálního střihu trvala o něco déle.

Dva roky vývoje
Desítky hodin testování podpažních membrán
Návrhy, šití a zkoušení přes 70 různých vzorků

A to vše, abychom nové tričko proti pocení vyladili k dokonalosti.

Vyvinuli jsme tričko, které má v oblasti podpaží speciální velmi tenkou membránu s vetkaným stříbrem, takže je antibakteriální. Membrána dovolí tělu dýchat, ale do košile pot nepustí.

Naše trička používají ten nejjemnější MicroModal dostupný na trhu s gramáží kolem 145 g/m² - úplet je proto náročnější na výrobu a podstatně dražší. Máte tak na sobě unikátní tenkou vrstvu ve které se nepotíte.

Střih jsme uzpůsobili tomu, aby tričko dobře sedělo i s podpažními membránami a nekrabatilo se. Nakonec se nám tričko podařilo vyladit téměř k dokonalosti. „Téměř" protože jsme si vědomi, že každý z nás je unikátní a tvrdit, že máme tričko, které bude stoprocentně sedět všem, by bylo přehnané. Proto, když se v něm nebudete cítit, Vám dáváme 30 dnů na výměnu, či vrácení.


A co trička na kterých není vidět pot? Ty mě před pocením neuchrání?

Neuchrání. Takováto trička se vyznačují tím, že mají z vnější strany aplikovanou hydrofóbní úpravu, takže po tričku stečou případné tekutiny, a ani případný pot není na tričku vidět. Takováto tričko ale bohužel pot nezastaví. Pot projde skrz, ale není vidět. Při nošení pod košili to pak ztrácí praktický význam. Navíc takováto trička mají kvůli technologii výroby poněkud hrubší strukturu. S jemností MicroModlu se nemohou rovnat.


Vše o nákupu
Jaké máte možnosti dopravy?

Můžete si vybrat mezi Zásilkovnou nebo kurýrem.


Jaká je cena dopravy?

Cena dopravy při volbě Zásilkovny je 79 Kč, pokud zvolíte kurýra, tak 109 Kč.


Nesedí mi velikost, nebo bych raději jiný model. Mohu tričko vyměnit?

Ano, samozřejmě, a to dokonce do 30 dnů od chvíle, kdy jste zboží obdržel. Stačí nám dát vědět e-mailem na info@sapreza.com, nebo zatelefonovat na telefonní číslo +420 774 277 771.

Poté zboží v nepoškozeném stavu zabalte do plastové obálky, bublinkového sáčku, nebo papírové krabice. Případně můžete využít i původní přepravní plastový sáček.

Vytiskněte a vyplňte FORMULÁŘ PRO VÝMĚNU a přiložte jej k balíčku.

Odeslání zboží

a) Přes Zásilkovnu prostřednictvím služby „Mezi námi“
Nejlevněji můžete zboží vrátit přes Zásilkovnu prostřednictvím služby „Mezi námi“. V takovém případě si stáhněte mobilní aplikaci Zásilkovny a zboží pošlete prostřednictvím této sužby na pobočku Táborská 415/153 (ProTvory), Brno, ID pobočky: 1031.

b) Poslání poštou nebo kurýrem:
Zboží prosím pošlete na adresu: SAPREZA s.r.o., Petr Rulíšek, Skorkovského 28, Brno, 636 00.
Balíček neposílejte na dobírku. Taková zásilka nebude převzata.
7. Nové tričko/a Vám následně pošleme buď na Vámi vybranou pobočku Zásilkovny nebo na Vaši adresu. Bude Vám účtováno pouze poštovné. Cena za toto poslání činí u Zásilkovny 79 Kč, u kurýra: 109 Kč. Tuto částku je třeba zaplatit předem převodem na číslo účtu 2900510021/2010, vs: číslo objednávky.

Nové tričko/a Vám taktéž můžeme poslat na dobírku, kdy v takovém případě k této částce přičteme doběrečné ve výši 59 Kč.

Balíček neposílejte na dobírku. Taková zásilka nebude převzata.


Tričko mi nevyhovuje. Jak je to s vrácením?

Ano, samozřejmě, a to dokonce do 30 dnů od chvíle, kdy jste zboží obdržel. Stačí nám dát vědět e-mailem na info@sapreza.com, nebo zatelefonovat na telefonní číslo +420 774 277 771.

Poté zboží v nepoškozeném stavu zabalte do plastové obálky, bublinkového sáčku, nebo papírové krabice. Případně můžete využít i původní přepravní plastový sáček.

Vytiskněte a vyplňte FORMULÁŘ PRO VÝMĚNU a přiložte jej k balíčku.

Odeslání zboží

a) Přes Zásilkovnu
Nejlevněji můžete zboží vrátit přes Zásilkovnu. Poplatek ze vrácení činí 79 Kč. Tato částka bude stržena z ceny vráceného zboží.

Na zásilku nemusíte lepit žádný štítek. Stačí ji jen zanést na libovolnou pobočku Zásilkovny a nahlásit tam kód 90058282.

b) Poslání poštou nebo kurýrem:
​(Cena za vrácení ​je dle aktuálního sazebníku ​přepravce​.) Zboží prosím pošlete na adresu: SAPREZA s.r.o., Petr Rulíšek, Skorkovského 28, Brno, 636 00.
Balíček neposílejte na dobírku. Taková zásilka nebude převzata.


Jaké tričko zvolit?
Jaký model trička si mám vybrat?

Pokud netrpíte nadměrnou potivostí a tričko nosíte mimo parné léto, mělo by pro Vás být dostatečné tričko z MicroModalu, nebo bavlny bez membrány. Jen je třeba počítat s tím, že bavlněná trička zachytí o polovinu méně potu než trička z MicroModalu, více se mačkají a nejsou antibakteriální.

Trička s membránou jsou pak rozměrově identické jako naše trička Classic a Deep. Mají ale jiný způsob přišití ramen. Jedná se o tzv. raglánový střih. Trička jsou tak o něco těsnější v oblasti ramen. Také membrána, ač je velmi tenká, je to materiálem navíc, a ne všem to musí plně vyhovovat.


Mám volit tělovou barvu, nebo raději bílou? Nebo dokonce černou?

Za nás jednoznačně doporučujeme volit barvu tělovou, která je univerzální, a zároveň nejvhodnější pod bílou košili. Pokud Vás tělová barva neoslovuje, doporučujeme pod barevné košile volit bílou barvu. Dále pod hodně tmavé barvy košil barvu černou.


Jakou mám volit velikost?

Volte takovou velikost, jakou si obvykle vybíráte, když kupujete běžná trička. Naše velikosti jsou tomu přizpůsobeny. Pokud pak někdy nosíte velikost například S a někdy M, doporučujeme volit menší velikost. Materiál je velmi elastický, takže se tělu vždy přizpůsobí. Náš model na fotografiích má pak oblečenou velikost S.


Jak mám tričko udržovat?
Jak mám trička prát?

Veškerá trička SAPREZA perte v pračce vždy naruby, na šetrný chod (ideálně 800 otáček), a ne na více než 40°.


Mohu používat aviváž?

Nedoporučujeme používat aviváž.


Mohu trička dát do sušičky?

Ano. Trička můžete sušit na šetrný chod.


Mohu trička SAPREZA žehlit?

Všechna trička můžete žehlit na nízkou teplotu.

Jen pozor u triček s membránami proti pocení. Ty doporučujeme nežehlit, jelikož je v oblasti podpaží umístěna membrána, která by se mohla v případě žehlení poškodit. Pokud se přesto tričko rozhodnete žehlit, mějte na paměti, že je nutné se této oblasti vyhnout.